tmb20190724141913Sestdien, 20. jūlijā Jēkabpils stadionā pulcējās sportisti, lai mērotos spēkiem 7.Jēkabpils atklātajā vecmeistaru čempionātā vieglatlētikā. Diena bija silta un saulaina un kā radīta jauniem sasniegumiem.

No Balvu novada sacensībās piedalījās Aigars Vilciņš un Jānis Strapcāns. Aigars Vilciņš vecuma grupā līdz 59 gadiem 100m skriešanā uzrādīja rezultātu 13,86 sek.,kas atbilst 505 IAAF punktiem, un ierindojās 5. vietā. Jāatzīmē, ka uzrādītais rezultāts ir viņa personiskais rekords 50 gadu vecumā.

Savukārt Jānis Strapcāns vecuma grupā virs 60 gadiem lodes grūšanā izcīnīja 1.vietu ar rezultātu 11,21 m, kas atbilst 874 IAAF punktiem. Diska mešanā sasniegtais rezultāts 30,64 m deva 638 IAAF punktus, taču sasniegtais rezultāts neļāva iekļūt godalgoto trijniekā.

Dalībnieku rezultāti tika vērtēti pēc koeficientu sistēmas divās vecuma grupās. Sievietēm pirmajā grupā sacentās dāmas vecumā no 30 līdz 54 gadiem, otrajā grupā – tās, kurām ir 55 vai vairāk gadu. Vīriešiem pirmajā grupā ierindojās kungi vecumā no 35 līdz 59 gadiem un otrajā grupā – tie, kuriem ir 60 un vairāk.

Priekšā senioriem ļoti prestižais Baltijas čempionāts. Vēl nav zināms, kuri dosies uz šo čempionātu, to noteiks katra sportista sagatavotības līmenis uz augusta sākumu. Bet katrā ziņā uz to dosies tie, kuri spējīgi cīnīties par godalgotām vietām.