tmb20190314100503

Šī gada 12.martā Balvu Sporta skolas direktore Ludmila Beļikova tika uzaicināta uz tikšanos ar Izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku. Direktore bija deleģēta pārstāvēt Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padomi, kas apvieno 80 profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes visā valstī 40 sporta veidos, un kurās ar sportu nodarbojas vairāk kā 34 000 bērnu un jauniešu. Sporta skolās un sporta klubos strādā vairāk kā 1600 treneru.

Tikšanās laikā tika aktualizēti sekojoši jautājumi:

1. Nepietiekams finansējums profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu pedagogu (sporta treneru) darba samaksai un VSAOI;
  2. Sporta speciālistu (treneru) sertifikācijas sistēmas pilnveidošana;
  3. Jauno treneru piesaistes motivācijas programmas izveide;
  4. Finansiāla atbalsta piesaistīšana sporta speciālistu (treneru) tālākizglītības programmu īstenošanai un kvalifikācijas celšanai;
  5. Sporta bāžu attīstības kritēriji;
  6. Sporta skolu darbība un attīstība topošās reģionālās reformas rezultātā.

Tikšanās reizē piedalījās arī IZM Sporta departamenta vadītājs un citi interesenti.