tmb20190212162724

26.-27.janvārī Rīgā norisinājās Latvijas čempionāts vieglatlētikas daudzcīņās. Balvu novadu pārstāvēja divi vieglatlēti startējot 7-cīņā U-18 grupā. Uvis Pošeika, izpildot meistarkandidāta sporta klasi, izcīnīja 2.vietu (kopsummā 4511 punkti). Edvards Sarķis izcīnīja 5.vietu (3538 punkti).

3.februārī Rīgā tika noskaidroti jaunie valsts čempioni vieglatlētikā U-14 grupā. Pirms čempionāta četrās zonās – Rīgā, Limbažos, Jēkabpilī un Kuldīgā – notika U14 grupas atlases sacensības. Tiesības startēt Latvijas čempionātā ieguva katras disciplīnas 1.– 5. vietas ieguvēji atlases sacensībās, kā arī 4 līdz 6 labākie pēc rezultāta katrā disciplīnā, vērtējot visu zonu rezultātus kopā. Līdz ar to Latvijas čempionātā tikās šī brīža spēcīgākie U14 grupas vieglatlēti. No Balvu Sporta skolas Limbažu zonā tiesības startēt čempionātā izcīnīja 5 vieglatlēti - Raits Markus (1.vieta lodes grūšanā un 5.vieta augstlēkšanā), Kristers Pipcāns (2.vieta lodes grūšanā), Iļja Polis (2.-3.vieta augstlēkšanā, 4.vieta 60m), Jānis Rakstiņš (5.vieta 1000m), Laura Jaundžeikare (5.vieta lodes grūšanā).

Rīgā jaunie sportisti parādīja savu labāko sniegumu un uz mājām atveda divas medaļas. 1.vietu kārtslēkšanā izcīnīja Kristers Pipcāns pārvarot 2,30 m augsto latiņu. Raits Markus, sīvā konkurencē 3kg smago lodi aizgrūžot 10,94m tālu, izcīnīja 2.vietu.

8. un 9.februārī Kuldīgā risinājās Latvijas U-18 un U-20 Čempionāts vieglatlētikā telpās. Šajās Valsts mēroga sacensībās startēja 6 vieglatlēti no Balvu Sporta skolas. Uvis Pošeika, pārvarot 3,95m augsto latiņu, kļuva par 2019.gada čempionu U-18 grupā kārtslēkšanā telpās. U-20 grupā starp junioriem Artis Duļbinskis izcīnīja 2.vietu tāllēkšanā (6,64m) un 3.vietu trīssoļlēkšanā (14,08m). Starp juniorēm Anta Saviča, sasniedzot savu personīgo rekordu 800m, izcīnīja 3.vietu.

10.februārī Rīgas sporta manēžā notika Latvijas Vieglatlētikas savienības rīkotās sacensības “Maxima jaunatnes kauss”. Sacensībās piedalījās vairāk kā 650 dalībnieku no visas Latvijas. Balvu Sporta skolas audzēknis Dāvis Stepanovs lodes grūšanā starp U-16 grupas zēniem izcīnīja 2.vietu un mājup pārveda Maximas kausu.