tmb20180607132439

1.jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā Bērnu aizsardzības diena. Tās aizsākumi meklējami 1925.gadā, kad Ženēvā norisinājās Pasaules konference bērnu labklājībai. Pirmo reizi šī diena, īpašu svētku veidā veltīta speciāli bērniem, tika atzīmēta 1950.gadā. Kopš tā laika Starptautiskā Bērnu aizsardzības diena ir kā nemainīga tradīcija daudzās pasaules valstīs un 1.jūnijā visā pasaulē notiek dažādi pasākumi, kas veltīti bērniem, sniedzot prieku un sajūtu, ka šī ir viņu diena.

Arī mūsu novadā šī diena tika atzīmēta dāvājot bērniem prieku un smaidus, jo Balvu novada 160 pirmsskolas vecuma bērni (5-6 g.) no piecām pirmsskolas izglītības iestādēm un četrām pirmsskolas grupām, kuras ir piesaistītas skolām, pulcējās Balvu Valsts ģimnāzijas stadionā uz Bērnu sporta svētkiem.

Sportistus sagaidīja divi jautri, sportiski noskaņoti klauni Čiko un Riko, kas vadīja svētkus un, tāpat kā daļa bērnu, sporta svētkos piedalījās arī pirms gada Kubulos.

Svētku atklāšanā jautrus startus un izdevušos dienu visiem vēlēja Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva, bet iesildīties un iekustēties palīdzēja Balvu Bērnu un jauniešu centra Di-danceriņu pirmsskolas vecuma bērnu grupa un skolotāja Dita Nipere.

Svētku sportisko daļu organizēja Balvu Sporta centrs. Katrai bērnu grupai tika piedāvātas septiņas sporta aktivitātes – bumbu mešana vārtos un vadīšana starp konusiem, stafetes „Saulīte”, „Baranciņa” un „Ūdens nesējs”, komandas saliedētības aktivitāte „Riņķu tunelis” un piepūšamā atrakcija „Pirātu sala”, kura bērniem sagādāja īpašu prieku.

Noslēgumā katra izglītības iestāde saņēma pateicību par piedalīšanos Sporta svētkos, balvas un konfektes.

Pasākuma finansiālais atbalsts, iesaistoties projektā „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Balvu novadā”, Nr. 9.2.4.2/16/I/050.

img-001.jpgimg-002.jpgimg-003.jpgimg-004.jpgimg-005.jpgimg-006.jpgimg-007.jpgimg-008.jpgimg-009.jpgimg-010.jpgimg-011.jpgimg-012.jpgimg-013.jpgimg-014.jpgimg-015.jpgimg-016.jpgimg-017.jpgimg-018.jpg