tmb20191029160931

Jau 11.reizi, šogad no 24. - 25.oktobrim, Balvos notika atklātais starptautiskais Givi Abdušelišvili piemiņas turnīrs grieķu-romiešu cīņā, pulcējot dalībniekus no visām Baltijas valstīm. Šogad par medaļām cīnās 83 sportisti – 2 komandas no Lietuvas, 1 komanda no Igaunijas un 6 komandas no Latvijas - Rīgas, Ādažiem, Rēzeknes, Daugavpils, tostarp no Balvu Sporta skolas 15 cīkstoņi!

Sacensības šogad notika Balvu pamatskolas sporta zālē, kurā pirms vairāk kā trīsdesmit gadiem ļoti uzņēmīgais treneris Givi Abdušelišvili atrada iespēju izveidot telpas, kur varētu norisinās grieķu – romiešu cīņas treniņi. Arī pašlaik šajā cīņu zālē trenējas jaunie cīkstoņi trenera Konstantīna Titarenko vadībā.

Balvu novada pašvaldības izpilddirektores vietniece Gunta Raibekaze, uzrunājot cīņu dalībniekus, atgādināja, ka šis piemiņas turnīrs ir veltīts vienam no izcilākajiem Balvu puses sportistiem grieķu-romiešu cīņā Givi Abdušelišvili, kurš nesis Balvu vārdu pasaulē. G. Raibekaze novēlēja visiem sportistiem veiksmi un lai katram izdodas sasniegt to, ko iecerējis, kā arī pateicās treneriem, kuri ieguldījuši milzīgu darbu, lai jauniešu būtu ieinteresēti šajā sporta veidā, vecākiem, kuri ir šo jauniešu atbalsts, kā arī pašiem jauniešiem, kuri izvēlējušies savu dzīvi saistīt ar sportu.

Savukārt, Givi Abdušelišvili dēls Sergejs Abdušelišvili, novēlēja visiem cīkstoņiem veiksmi, lai viņiem izdotos iepriecināt savus trenerus, kā arī vienmēr par viņiem atcerēties, un atcerēties arī par saviem atbalstītājiem – vecākiem.

Sacensības notika trīs vecuma grupās. Par turnīra uzvarētājiem vecākajā grupā (2005.-2006.gadā dzimušie) kļuva Kristaps Cielavs (73 kg) un Markuss Medinieks (68 kg). Sudraba medaļas izcīnīja Ralfs Žogota (48 kg) un Arvis Začs (51 kg).

Markuss Medinieks jau uzvarētāja statusā svara kategorijā līdz 68 kg, izcīnīja sudraba medaļu arī svara kategorijā līdz 63 kg finālcīņā piekāpjoties tikai Lietuvas čempionam.

Marks Višņevskis izcīnīja sudraba medaļu (68 kg) un kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena, bet Daniels Miķelsons – uz trešā.

2007.gadā dzimušo konkurencē bronzas medaļas saņēma Jevģēnijs Jegorovs(52 kg) un Rihards Sarķis (56 kg).

2008.gadā dzimušo konkurencē par turnīra uzvarētāju kļuva Valters Začs (53 kg) un Andris Dūviņš (46 kg). Kristiāns Ūselis (60 kg) šajā vecuma grupā izcīnīja otro vietu, bet Jānis Ločmelis kļuva par bronzas medaļas ieguvēju (42 kg).

2009.gadā dzimušo konkurencē balveniešiem divas bronzas medaļas-Kristapam Brenčam (37 kg) un Danielam Loginam (40 kg).

Uz tikšanos XII atklātajā starptautiskajā Givi Abdušelišvili piemiņas turnīrā grieķu-romiešu cīņā!